zbiórka kasztanów - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

zbiórka kasztanów

projekty edukacyjne
ZBIERAMY KASZTANY - DOKARMIAMY ZWIERZĘTA
 
W dniu 2 grudnia 2016 r. nastąpiło uroczyste podsumowanie akcji Zbieramy Kasztany-Dokarmiamy zwierzęta zimą.
Dzieci z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach przez cały sezon zbierały kasztany oraz żołędzie, aby nakarmić zwierzęta w lesie. W akcję włączyła się większość uczniów z klas 0-V. Dzieci przynosiły kasztany i żołędzie, które później były odbierane przez Koło Łowieckie „Hodowca” w Gdańsku. Koordynatorem akcji była Ewa Zabrocka współpracująca z wychowawcami klas. W tym roku dzieci pobiły rekord – dosłownie zasypały kasztanami szkołę.
 
W piątek tj. 2. grudnia szkoła gościła dwóch gości z Koła Łowieckiego ,, Hodowca”, którzy pragnęli podziękować dzieciom oraz nauczycielom za zaangażowanie w pomoc dzikiej zwierzynie. Uczniowie otrzymali nagrody, dyplomy uznania oraz mały słodki poczęstunek. Pan Wojciech Mańkiewicz oraz Pan Błażej Paszylk przybyli do szkoły w wyjściowych mundurach czym zaskoczyli młodą widownię. Oprócz wspaniałych nagród na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka – niezwykle ciekawa prelekcja na temat lasu, życia dzikiej zwierzyny oraz gospodarki leśnej. Młodzież mogła posłuchać odgłosów zwierząt, myśliwskich sygnałów i obejrzeć poroża , szable dzika i inne myśliwskie trofea. Dzieci zadawały mnóstwo pytań i uzyskiwały ciekawe odpowiedzi.
Spotkanie przebiegało w przyjaznej i naukowej atmosferze. Młodzi pomocnicy zdeklarowali się, że w przyszłym roku też chcą pomóc zwierzętom i będą jeszcze bardziej ochoczo zbierać kasztany.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego