wyjazdowe zajęcia geograficzne - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

wyjazdowe zajęcia geograficzne

projekty edukacyjne
WYJAZDOWE ZAJĘCIA GEOGRAFICZNE
 
W piątek 3 marca 2017 r. w Starym Browarze w Kościerzynie odbył się wernisaż wystawy „Poznaj świat ze SKAT”. Jest on efektem konkursu, który ilustruje esencję podróżowania: przyjemność, pasję a także emocje, które wówczas podróżującym towarzyszą.
Wernisaż odwiedziła grupa geograficzna realizująca w Zespole Szkół w Starych Polaszkach program „Nowoczesna edukacja szansą na lepszy start”.
 
Prezentowane na wystawie fotografie podróżnicze przedstawiają wszystkie strony świata począwszy od dalekiej Sri Lanki poprzez Hiszpanię, Chorwację, Islandię a skończywszy na pejzażach kaszubskich.
Nie były to pierwsze wyjazdowe zajęcia geograficzne.
Wcześniej uczniowie grup rozwijających uczestniczyli w spotkaniu z Aleksandrem Dobą. Spotkanie z rekordzistą w przepłynięciu Atlantyku kajakiem odbyło się 11 stycznia 2017 r. w Centrum Kultury Kaszubskiej „Strzelnica” w Kościerzynie pod nazwą „Na fali i pod prąd”. Dzięki internetowemu głosowaniu na stronie National Georgaphic Aleksander Doba zdobył tytuł „Podróżnika Roku 2015”.
W ramach zajęć pozalekcyjnych jedna z grup uczniów zdobyła najwyższy szczyt Niżu Europejskiego – Wieżycę 329 m n.p.m.
Na podstawie powyższych inicjatyw widać, że zajęcia geograficzne są różnorodne a przez to ciekawe i dla uczniów i dla nauczyciela.
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego