wizyta policjanta - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

wizyta policjanta

aktualności

Wizyta policjanta
 


W ramach edukacji na temat bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły w dniu 02.10.2015 roku zorganizowano spotkanie klas 0 – III z policjantem. Pan policjant Michał Kreft, st. sierż. z KPP w Kościerzynie w bardzo ciekawy sposób omówił zasady właściwego poruszania się po ulicy i chodniku. Wskazywał, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na dzieci w kontaktach z obcymi, podkreślił też, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.
 
Ważną informacją dla dzieci było stwierdzenie zaproszonego gościa, że policjanci to osoby, których nie należy się bać, do których zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
Na sam koniec z ogromnym entuzjazmem dzieci oglądały specjalistyczny samochód policyjny, a dokładnie ambulans ruchu drogowego. Auto jest wyposażone m.in. w nawigację, kamerę, sprzęt ratownictwa drogowego, laptop i drukarkę. Zainteresowani mieli możliwość obejrzenia tego nowoczesnego pojazdu od środka.
Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego