wizyta Ksiedza Biskupa - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

wizyta Ksiedza Biskupa

aktualności
,,Niech naszym natchnieniem będzie miłosierdzie”

 

Dnia 22.09.2016 r. naszą szkołę odwiedził bardzo szczególny gość – Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup dr hab. Wiesław Śmigiel.
Dyrektor szkoły mgr Grzegorz Jarząbek w imieniu nauczycieli i pracowników szkoły powitał na sali gimnastycznej przybyłych gości w osobach: Księdza Biskupa Wiesława Śmigla, Dziekana Dekanatu Skarszewskiego ks. Ryszarda Konefała i ks. Proboszcza Edwarda Zbigniewa Dowbusza.

 
Witając gości, dyrektor nawiązał do rysu historycznego starej części szkoły, do fundatorów kościoła i mieszkańców dworku – rodu Skórzewskich, jak i do budowy nowej części szkoły, która powstała w latach 80-tych za dyrektora mgra A. Feitka.
Nadmienił też o sukcesach naszych uczniów na szczeblach międzynarodowych, wojewódzkich, powiatowych i dekanalnych.
Osobne powitanie przygotowała młodzież, która serdecznie powitała Księdza Biskupa kwiatami, a następnie zaprezentowała w formie pantomimy przedstawienie nawiązujące do tegorocznego Roku Miłosierdzia pt. ,,Syn marnotrawny”. Całość występu jak i wystrój sali został przygotowany przez panie katechetki – Alicję Gackowską i Katarzynę Szwarc.
Część muzyczną w wykonaniu chóru przygotowała p. Katarzyna Knitter. Cały występ został przyjęty gromkimi brawami na stojąco. Następnie głos zabrał nasz szanowny gość, który podziękował za tak serdeczne powitanie. Przedstawienie bardzo wzruszyło wszystkich obecnych. Ksiądz Biskup zwrócił uwagę na współczesne elementy pokusy, tj. kasyno, galerie, dyskoteki, używki, które były tematem w/w przedstawienia. Podsumowując zwrócił się do młodzieży z ostrzeżeniem, że w dzisiejszych czasach łatwo jest się zagubić, łatwo jest stracić coś ważnego, trzeba być czujnym i odpowiedzialnym.
Kończąc Ksiądz Biskup Wiesław Śmigiel życzył dalszych sukcesów nauczycielom i młodzieży w murach tak pięknej szkoły oraz udzielił wszystkim obecnym błogosławieństwa Bożego.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego