Lingwistyczna jesien z poezją - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Lingwistyczna jesien z poezją

biblioteka

Lingwistyczna jesień z poezją

 

Dnia 15 listopada 2017 roku odbyły się w bibliotece szkolne eliminacje do Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty „Lingwistyczna Jesień z poezją”.

Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas I-IV szkół podstawowych oraz dla dzieci z grupy „0”.

 
W pierwszej kategorii : grupa „0” do klas II brali udział następujący uczniowie, którzy zaprezentowali następujące utwory:
1. Patrycja Konkel - grupa”0” „Jesienią” M. Konopnicka
2. Emilia Kazimierczyk – kl. I „Jesienne liście” E. Szelburg – Zarembina
3. Oliwia Mazurkiewicz – kl. I „Listki” M. Czerkawska
4. Paweł Borkowicz - kl. I „Szara godzina” E. Szelburg - Zarembina
5. Ksawery Raca - kl. I „Jesienią” M. Konopnicka
6. Maksymilian Wysocki – kl. I „Jesień” J. Brzechwa
7. Andżelika Różańska kl. I „Jesień”
8. Łukasz Stawiarski kl. II „Jesienne liście” E. Szelburg – Zarembina
9. Miłosz Ramczykowski kl. II „Jesienny czas” D. Rozwens
10. Wiktoria Niemczyk kl. II „Jesienny czas” D. Rozwens
11. Jan Czarnecki kl. II „Jesienne liście” E. Szelburg - Zarembina
W drugiej kategorii : uczniowie klas III – IV:
1. Karolina Bukowska – kl. IIIa „Jesienny pociąg” D. Gellner
2. Agata Żywicka – kl. IIIa „Jesienne liście” E. Szelburg - Zarembina
3. Marta Kowalska – kl. IIIa „Co zrobić z kasztanami”
4. Oliwia Zela – kl. IIIa „Jesienny wiatr” H. Ożogowska
5. Krystian Marczyk – kl. IIIa „Jesienią” M. Konopnicka
6. Jakub Kupper – kl. IIIa „Liście” M. Gerson - Dąbrowska
7. Julia Kleist – kl. IIIa „Posypały się listeczki”
8. Konstancja Brzoskowska – kl. III b ”Astry” A. Asnyk
9. Amelia Rozgońska – kl. IIIb „Odlot szpaków”
10. Artur Wysocki – kl.IVa „Jesienią” M. Konopnicka
11. Iga Góralczyk - kl. IVb „Pora wesoła” M. Głogowski
12. Kinga Orlikowska kl. IVb „Listopady” W. Broniewski
13. Konrad Kozikowski kl. IVb „Jesienny pociąg” D. Gellner
Komisja w składzie : A. Grzywińska i W. Buszman wyłoniła zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
PIERWSZA KATEGORIA WIEKOWA KL. „O”- „II”
I Miejsce – Paweł Borkowicz kl. I
II Miejsce – Patrycja Konkel „O”
III Miejsce – Łukasz Stawiarski kl. II

DRUGA KATEGORIA: UCZNIOWIE KL. III – IV
I Miejsce – Konstancja Brzoskowska kl. IIIb
II Miejsce – Iga Góralczyk kl. IVb
III Miejsce – Karolina Bukowska kl. IIIa

WYRÓŻNIENIE:
Amelia Rozgońska kl. IIIb
Kinga Orlikowska kl. IVb
Zdobywcy trzech pierwszych miejsc z każdej kategorii wiekowej otrzymali nagrody w postaci książek. Dla wszystkich uczestników były słodycze.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego