Warsztay profilaktycze - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Warsztay profilaktycze

aktualności
Warsztaty profilaktyczne
 
W dniu 08.11.2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczne dla naszych uczniów "Miasto marzeń uśmiechem budowane". Ideą warsztatów było to, by każdy młody człowiek całkowicie sam, bez żadnej pomocy osób trzecich, poprzez edukacyjną zabawę doświadczył jak niebezpieczne i niepotrzebne jest spożywanie alkoholu. 
 
Dzieci w komfortowej atmosferze naukowej zabawy wspólnie wybudowali miasto ich marzeń. Każdy mógł zbudować własną konstrukcję według swojego pomysłu i wyobraźni, na samym końcu powstało miasto zbudowane z 6 tysięcy klocków. Był to symbol wspólnej ciężkiej, codziennej pracy, wyraz realizacji marzeń i pragnień każdego z osobna i wszystkich razem. Niestety, żywy rytm miasta skończył się, kiedy osoby zaopatrzone w specjalne alkogogle zaczęli spacerować po stworzonym mieście. Stali się świadkami niszczycielskiej siły zawartej w alkoholu. Ciężka praca dzieci, piękne dzieła zostają zburzone i zniszczone w ciągu kilku chwil.
Były to zjecia niezwykle ciekawe dla dzieci. Młodzi uczniowie zobaczyli na własne oczy, co może się stać, jak ktoś próbuje korzystać z jazdy samochodem pod wpływem alkoholu. Uczniowie również mogli zobaczyć, jak człowiek zachowuje się pod wpływem dopalaczy. Dziękuję Panu Andrzejowi Hinc, Sekretarzowi Gminy Stara Kiszewa, za współpracę. Dzięki wspólnym działaniom udało się zorganizować takie zajęcia. 
Sławomir Meina
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego