Teatr Szekspirowski - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Teatr Szekspirowski

projekty edukacyjne
ZWIEDZANIE TEATRU SZEKSPIROWSKIEGO
 
W dniu 16 lutego uczniowie z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach, w ramach Projektu Edukacyjnego NOWOCZESNA EDUKACJA SZANSĄ NA LEPSZY START realizowanego w Gminie Stara Kiszewa, podczas wycieczki edukacyjno-wychowawczej zwiedzali Teatr Szekspirowski w Gdańsku. 
Młodzi odkrywcy kultury uczestniczyli w lekcji tematycznej dotyczącej twórczości jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej i reformatorów teatru - Williama Szekspira. Podczas zajęć młodzież otrzymała materiały naukowe na temat tzw. Teatru Szekspirowskiego i wysłuchała prelekcji na temat twórczości tego znakomitego poety, dramaturga i aktora.  
 
Uczniowie mieli również okazję odegrać sceny z „Romeo i Julii” pod okiem fachowych instruktorów
Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie teatru. Budynek jest pierwszym wybudowanym w Polsce od blisko 40 lat budynkiem teatru dramatycznego oraz jedynym na świecie teatrem z otwieranym w 3 minuty dachem. Fakt ten umożliwia pokazywanie spektakli przy świetle dziennym pod gołym niebem.
Z teatru uczniowie udali się do Europejskiego Centrum Solidarności, a następnie do kina na film angielskojęzyczny, gdzie podczas seansu mogli szlifować słownictwo i struktury gramatyczne języka angielskiego.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego