spotkanie autorskie - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

spotkanie autorskie

aktualności
Spotkanie autorskie

 
Dnia 21 kwietnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie ze znaną autorką książek dla dzieci, młodzieży a także dorosłych - panią Barbarą Kosmowską, laureatką pierwszej nagrody w konkursie na Dziennik polskiej Bridget Jones za „Teren prywatny”. Powieść ,,Buba” wygrała konkurs Uwierz w siłę wyobraźni i została nominowana do Nagrody Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2003. W 2007 roku autorka została nagrodzona Nagrodą Polskiej Sekcji IBBY im. Astrid Lindgren za książkę dla młodzieży „Pozłacana rybka”. 

 
Spotkanie z panią Barbarą Kosmowską zorganizowano w sali gimnastycznej w dwóch etapach – najpierw przybyli uczniowie klas I –VI szkoły podstawowej, a następnie uczniowie gimnazjum.
Czytelnicy przywitali gościa wielkimi brawami. W udekorowanej sali autorka barwnie i dowcipnie opowiadała o swojej twórczości, a także o swoim życiu. Spotkanie było bardzo ciekawe, przebiegło w miłej i serdecznej atmosferze. Autorka wprowadziła bardzo wesoły nastrój, nie zabrakło również humoru.
Dzieci mogły zabawić się w dziennikarzy i przeprowadzić z pisarką wywiad. Uczniowie kierowani ciekawością zasypali gościa pytaniami m.in. ile napisała książek?, kiedy zaczęła pisać?, czy lubi to robić?, czy pisanie dla młodzieży jest trudne?
Barbara Kosmowska zachęcała młodzież do pisania własnych utworów - pomimo niepowodzeń mają nie zniechęcać się i wierzyć we własne siły.
W czasie spotkania z autorką rozstrzygnięto konkurs pięknego czytania fragmentów książek Barbary Kosmowskiej. W konkursie brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły, a więc uczniowie klas I – III i IV – VI szkoły podstawowej oraz I – III gimnazjum. Finaliści tego konkursu otrzymali tytuł ,,Mistrza pięknego czytania” . Zaprezentowali wybrane fragmenty przed zaproszonym gościem i całą społecznością szkolną. Nagrody wręczyła im sama pani Kosmowska.
W czasie spotkania rozstrzygnięto także konkurs plastyczny na najciekawszą okładkę do książek pani Barbary. W konkursie brali udział uczniowie klas IV – VI s. p. i I – III gimnazjum. Nagrody również wręczyła autorka.
Na zakończenie za mile spędzony czas, dzieci wygłosiły podziękowanie i wręczyły gościowi kwiaty. I wówczas nastąpiła ważna chwila, na którą wszyscy zawsze czekają z niecierpliwością, czyli rozdanie autografów. Jak zwykle przy takiej okazji bywa, do pisarki ustawił się „długi sznur”. Dzieci prosiły autorkę o podpis na ulubionej/zakupionej książce lub na pamiątkowych kartkach.
Spotkanie z panią Barbarą Kosmowską okazało się dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem. Mamy nadzieję, że taki bezpośredni kontakt z autorką zachęci młodych czytelników do odwiedzania biblioteki i czytania książek.


 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego