spektakl ,,Skąpiec" - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

spektakl ,,Skąpiec"

aktualności
,,Przedstawienie teatralne ,,Skąpiec"

 

21 października 2016 roku nasza szkoła gościła aktorów Teatru Młodego Pokolenia w Białymstoku, którzy przedstawili adaptację komedii Moliera ,,Skąpiec”.
Spektakl ten po raz pierwszy wystawiony był na deskach teatru w 1668 roku. Wówczas w roli głównego bohatera wystąpił sam autor.

 
Trójka utalentowanych aktorów w niezwykle ciekawy sposób przedstawiła sztukę. Wystąpili w maskach i charakterystycznych strojach, które pięknie oddały klimat XVII-wiecznej rzeczywistości. Gra w ograniczonym składzie wymagała od nich dużych umiejętności mimicznych, sprawności ruchowej i głosowej. Młodzi aktorzy zostali bardzo pozytywnie odebrani przez uczniów naszej szkoły.
Spektakl był bardzo pouczający, pełen gorzkiego humoru. To studium skąpstwa, które uosabia Harpagon. Sztuka grana jest do dziś i ciągle cieszy się ogromną popularnością.
Wizyta teatru okazała się dla nas pożyteczną lekcją i ciekawym doświadczeniem. Przedstawienie dało uczniom możliwość podpatrzenia aktorskiego rzemiosła, stanowiło okazję do przypomnienia treści i problematyki komedii Moliera, a najmłodsi gimnazjaliści otrzymali niezwykłe zaproszenie do przeczytania książki.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego