rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017

aktualności
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2016/2017
,,Edukacja jest kluczem do fascynujących przeżyć”


 
Wakacje już za nami. Rozpoczął się nowy rok szkolny 2016/2017. Rozpoczęliśmy go od mszy świętej, która odbyła się o godz. 9.00 w kościele parafialnym w Starych Polaszkach pod przewodnictwem księdza proboszcza E. Zb. Dowbusza i gościnnie przebywającego ks. Kazimierza Wysockiego, który na stałe przebywa na Ukrainie.
Po modlitwie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 na sali gimnastycznej naszej szkoły pod hasłem ,,Edukacja jest kluczem do fascynujących przeżyć”. 
 
Dyrektor mgr Grzegorz Jarząbek rozpoczął apel od odśpiewania hymnu narodowego. Potem powitał przybyłych gości: ks. proboszcza E. Z. Dowbusza, przewodniczącą Rady Rodziców p. E. Jankowską, nauczycieli, rodziców i młodzież. Szczególnie zostały powitane dzieci, które przybyły do naszej szkoły po raz pierwszy tj. uczniowie klasy ,,0”, uczniowie klasy IV ze szkoły podstawowej z Nowych Polaszek oraz uczniowie klasy I gimnazjum z Góry. Następnie p. Dyrektor wspomniał o tragicznej dla Polski dacie 1.09.1939 r. W 77 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oddaliśmy hołd poległym i pomordowanym. Dla przypomnienia tych wydarzeń uczniowie przygotowali informacje o pierwszych godzinach napaści Niemiec hitlerowskich na tereny Polski a także o pierwszych bombach zrzuconych na nasze tereny m. in. na Starą Kiszewę i na Stare Polaszki. Młodzież została przygotowana przez nauczycielkę historii – p. Sylwię Engler.

,,Przed Wami okres wytężonej nauki, pierwszych przyjaźni i miłości” – oznajmił Dyrektor szkoły. Poinformował również zebranych o liczbie uczniów naszej szkoły.
Do klasy I przybyło 22 uczniów, do klas I – III -75 uczniów,
do klasy IV – VI -72, a do gimnazjum I – III będzie uczęszczać 104 uczniów. Następnie p. Dyrektor podał przydział klas i wychowawców.

Na zakończenie p. Dyrektor wspomniał, że podczas wakacji zostały odnowione niektóre klasy, korytarze i gabinet pedagoga, które lśnią czystością i kolorami i oby jak najdłużej. Przed szkołą została położona kostka brukowa, która zapewni bezpieczeństwo podczas zabaw na przerwach. Tymi informacjami apel z okazji rozpoczęcia roku szkolnego został zakończony.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego