policja i straż - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

policja i straż

wycieczki
Wycieczka klas pierwszych do Komendy Policji oraz Staraży Pożarnej
 
W dniu 5 listopada 2015 r.  dzieci z klasy I a i I b szkoły podstawowej odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Kościerzynie. W trakcie wizyty uczniowie zapoznali się z pracą kościerskich policjantów. Mł. asp. Piotr Kwidziński rozmawaiał z dziećmi na temat zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się po ulicy oraz sposobów unikania zagrożeń związanych ze spotkaniem z nieznajomym
 
Pierwszoklasiści spotkali się również z przewodnikiem psa policyjnego, który udzielił im cennych wskazówek o sposobach postępowania podczas kontaktu z agresywnym zwierzęciem. Zaprezentował postawy, jakie należy przyjąć w sytuacji, gdy mamy do czynienia z niebezpiecznym psem. Uczniowie mieli również okazję obejrzeć posterunek policji od środka, co niezwykle zainteresowało  naszych małych obywateli.
Tego samego dnia dzieci zwiedziły również Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Kościerzynie. Panowie strażacy chętnie oprowadzili i zapoznali naszych małych podopiecznych ze swoją pracą.
Szczególne zainteresowanie wsród dzieci wzbudził pokaz umundurowania oraz narzędzi i urządzeń wykorzystywanych w pracy strażaków. Jednak największą atrakcją była możliwość przymierzenia prawdziwego hełmu i odzieży strażackiej oraz pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej.

Dzięki tej wycieczce nasze dzieci dowiedziały się, na czym polega praca policjanta i strażaka, jak należy zachować się w określonych sytuacjach np. podczas spotkania z agresywnym psem czy w czasie pożaru oraz jakim sprzętem w swojej pracy posługują się policjanci i strażacy.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego