pasowanie na ucznia 2016 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

pasowanie na ucznia 2016

aktualności
Pasowanie klasy pierwszej na uczniów naszej szkoły

 
7 października 2016 r. odbyło się uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszoklasistów. Na początku uroczystości przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Aleksandra Ramczykowska powiedziała do pierwszaków kilka słów, po czym uczniowie klas drugich i trzecich witali swoich młodszych kolegów prezentując przygotowany z tej okazji program artystyczny.
 
Następnie dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały montaż muzyczno-słowny, na który składały się wiersze i piosenki obrazujące życie szkoły.
Wychowankowie wraz z wychowawczyniami przez dłuższy czas przygotowywali część artystyczną i zapałem pokazali ją zebranym na sali rodzicom, uczniom i nauczycielom. W dalszej kolejności przystąpiono do aktu ślubowania. Pan Dyrektor mgr Grzegorz Jarząbek pasował każde dziecko na ucznia klasy pierwszej. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i Rogi Obfitości ufundowane przez Radę Rodziców. Uwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek w klasie przygotowany przez rodziców uczniów.
Życzymy, aby święto pierwszoklasistów jakim jest Pasowanie na Ucznia na długo pozostało w ich pamięci i było dobrym początkiem na drodze edukacji szkolnej.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego