Pasowanie na czytelnika biblioteki - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Pasowanie na czytelnika biblioteki

biblioteka
Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

 
W czwartek 20 października 2016 r. najmłodsi uczniowie klasy I naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Gościem spotkania był pan dyrektor Grzegorz Jarząbek oraz wychowawca klasy – pani Barbara Ruszczyńska.
Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

 
Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.
Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Specjalnie na tę okazję została przygotowana krótka część artystyczna, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika.
Nasi nowi czytelnicy otrzymali zeszyty lektur, małe jeżyki przypominające o czytaniu i pamiątkowe dyplomy.
Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.


 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego