pasowanie na czytelnika 2017 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

pasowanie na czytelnika 2017

biblioteka
Pasowanie na czytelnika
 
W środę 8 listopada 2017 roku uczniowie klasy pierwszej naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Pasowanie zostało przygotowane przez troje uczniów klasy VII B pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza – pani Anny Grzywińskiej.
Gościem spotkania był pan Dyrektor Grzegorz Jarząbek oraz wychowawca klasy I – pani Mirela Podolska.
 
Uroczystość podzielona była na dwie części. W pierwszej – nasi najmłodsi uczniowie zostali poddani „egzaminowi” dotyczącemu znajomości bajek i baśni, z którymi zapoznali się w październiku podczas akcji czytelniczej pod hasłem „Książka łączy małych i dużych.” Pierwszoklasiści egzamin zdali wspaniale i zasłużyli na to, aby stać się czytelnikami naszej biblioteki.
Podczas części drugiej nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika, którego dokonał Pan Dyrektor. Następnie czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki oraz sumiennie wypełniać obowiązki wynikające z bycia czytelnikiem.
Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz przypinki okolicznościowe.
Pod koniec uroczystości uczniowie klasy VII b zaprezentowali krótką scenkę artystyczną, która traktowała o tym, jak należy się zachowywać a jakich zachowań należy unikać w bibliotece.
Całe spotkanie przebiegło w serdecznej atmosferze. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla dzieci.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie częstym gościem w bibliotece, gdzie będzie rozbudzał w sobie potrzebę czytania i poznawania nowych, ciekawych bohaterów książkowych. Biblioteka natomiast będzie się mu kojarzyła z miejscem przyjaznym i bezpiecznym, w którym zawsze będzie mile widziany.
Anna Grzywińska
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego