konkurs recytatorski dla klas 0 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

konkurs recytatorski dla klas 0

z życia szkoły > osiągnięcia artystyczne
KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS "0"
 
22 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski dla klas ,,0". Założeniem konkursu było rozwijanie u dzieci właściwej wymowy i recytacji. Była to też okazja do wzmacniania wiary we własne siły i pokonanie tremy poprzez możliwość prezentacji przed publicznością, ale i wspaniała zabawa.
Do konkursu przystąpiło 14 dzieci w dwóch kategoriach wiekowych.
 
Przedszkolaki zaprezentowały znane wiersze z klasyki literatury dziecięcej autorstwa m.in.: Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej, Stanisława Jachowicza. Jury oceniając recytację dzieci, brało pod uwagę dobór i interpretację utworu, znajomość tekstu oraz ogólny wyraz artystyczny. Każdy z recytatorów zachwycił wdziękiem i niepowtarzalną interpretacją tekstu. Konkurs przebiegał w serdecznej i miłej atmosferze. Występom dzieci towarzyszyły wielkie emocje i ogromne podekscytowanie. Wszyscy uczestnicy konkursu za piękną recytację i udział w konkursie otrzymali gromkie brawa, pamiątkowe dyplomy i nagrody w postaci kolorowanek, kredek, puzzli lub pisaków.
A oto wyniki konkursu:
- w kategorii 4-5 latków:
I miejsce - Marysia Flisikowska i Agata Serwatka
II miejsce - Maja Staroszczyk
III miejsce - Kordian Lach
- kategorii 6-7 latków:
I miejsce - Patrycja Konkiel
II miejsce - Kamil Bodzioch i Maks Dąbk
III miejsce - Krystian Ruszczyński
Wyróżnienia otrzymali: Alan Ciepliński, Kamil Marczyk, Żaneta Główczewska, Czarek Kupper, Sylwek Różański, Julia Brauer
Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie swoich pociech, a dzieciom za wytrwałość w opanowaniu pamięciowym wierszy i odwagę, jaką wykazały występując przed liczną publicznością.
Życzymy wszystkim przedszkolakom dalszych sukcesów, motywacji do brania udziału w konkursach, ale przede wszystkim dobrej zabawy podczas recytacji utworów swoich ulubionych poetów. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy ponownie za rok!

Iza Bukowska

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego