konkurs pięknego czytania - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

konkurs pięknego czytania

biblioteka
Wewnątrzszkolny konkurs pięknego czytania
 
W związku z planowaną wizytą w naszej szkole autorki znanych i ciekawych książek, Pani Barbary Kosmowskiej, zorganizowany zostaje konkurs pięknego czytania. Pani Barbara Kosmowska odwiedzi nas 21.04.2016 r.

Konkurs przeznaczony jest dla klas:
- I – III szkoły podstawowej
- IV – VI szkoły podstawowej
- I – III gimnazjum
 
Konkurs składa się z trzech etapów:
1. I etap konkursu (przeprowadzają wychowawcy poszczególnych klas do dnia 14.04.2016 r.):
-czytanie przez uczestników ( uczniów poszczególnych klas na forum klasy wybranych przez siebie i przygotowanych w domu fragmentów książek Barbary Kosmowskiej (każdy przed przystąpieniem do czytania podaje tytuł książki – czas czytania do 5 minut).
Spośród wszystkich uczestników z danej klasy wychowawca wraz z klasą wyłaniają przedstawiciela, który będzie reprezentował klasę w etapie II konkursu.
2. II etap konkursu (przeprowadza wybrana komisja konkursowa w bibliotece szkolnej w dniu 15.04.2016 r.):
- czytanie przez przedstawicieli (zwycięzców) poszczególnych klas tych samych fragmentów książek. Komisja wyłoni z każdego etapu edukacyjnego (klasy I – III szkoły podstawowej, IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum po jednej najpiękniej czytającej osobie, która otrzyma tytuł „MISTRZA PIĘKNEGO CZYTANIA”.
3. III etap konkursu (przeprowadzony zostaje podczas wizyty autorki książek, Pani Barbary Kosmowskiej, w naszej szkole w dniu 21.04.2016 r.):
Trzej finaliści zaprezentują wybrane fragmenty wszystkim uczniom, nauczycielom i Pani Barbarze Kosmowskiej. Wyróżnienie i nagrodzenie zwycięzców konkursu.

Książki Barbary Kosmowskiej dostępne są w bibliotece szkolnej, jednakże liczba egzemplarzy jest ograniczona, w związku z czym biblioteka oferuje kopie wybranych i wskazanych przez ucznia fragmentów.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego