konkurs biblijny 2017 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

konkurs biblijny 2017

z życia szkoły > konkursy wiedzy
REGIONALNY VIII KONKURS BIBLIJNY
 
Uczniowie naszego Zespołu Szkół w Starych Polaszkach, jak co roku, brali udział w konkursie biblijnym organizowanym przez Uniwersytet Toruński i Diecezję Pelplińską. Głównym animatorem tego konkursu jest ks. W. Pikor. Uczniowie z dwóch województw tj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego mogli brać w nim udział. 
 
Tym bardziej cieszy, że troje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do finału VIII Konkursu Biblijnego, który odbył się 22 kwietnia w Pelplinie. Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał: "Jezus w Ewangelii św. Marka".
Dwie uczennice z gimnazjum – B. Mollin i O. Narloch oraz uczeń ze szkoły podstawowej – J. Richter godnie reprezentowali naszą szkołę. Po udzieleniu odpowiedzi na trwającym godzinę teście wiedzy o tejże Ewangelii (podczas oczekiwania na wyniki) mieliśmy niepowtarzalną okazję do zwiedzenia katedry diecezjalnej i Muzeum Diecezjalnego w Pelplinie. Znalazł się również czas na poczęstunek – ciepłą herbatkę i świeżą drożdżówkę – miam!
Po nabożeństwie Słowa Bożego pod przewodnictwem ks. bp Wiesława Śmigla nastąpił upragniony czas ogłoszenia wyników. Pomimo iż nasi uczniowie nie zajęli pierwszych miejsc, to wyjeżdżaliśmy ze stolicy naszej diecezji ubogaceni duchowo (Nie licząc zaświadczeń o zdobyciu miana Finalistów w/w konkursu). Z naszej strony tj. katechetek ( A. Gackowska i K. Szwarc) chciałyśmy bardzo podziękować najpierw wszystkim uczestnikom tego konkursu i to na każdym etapie, dyrekcji za możliwość uczestnictwa w tym konkursie, a panu S. Meinie za wielkie serce i ofiarowanie czasu.
Katarzyna Szwarc
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego