finał konkursu o bł. M. Wieckiej - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

finał konkursu o bł. M. Wieckiej

z życia szkoły > konkursy wiedzy
 II Finał Międzydekanalnego Konkursu Wiedzy o bł. s. Marcie Wieckiej
 
Dnia 18 stycznia 2016 roku w Skarszewach odbył się II Finał Międzydekanalnego Konkursu Wiedzy o bł. s. Marcie Wieckiej. Organizatorem było – już po raz drugi – Katolickie Stowarzyszenie Błogosławionej Siostry Marty Wieckiej w Nowym Wiecu. Patronat honorowy nad całością sprawował Ksiądz Kanonik Dr Jan Doppke – Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Pelplińskiej a patronat medialny Radio Głos.
 
Do konkursu zakwalifikowało się 58 uczniów z 20 szkół gimnazjalnych. Spośród uczniów naszej szkoły zakwalifikowały się 3 osoby: Agata Leszczyńska, Patrycja Czech i Katarzyna Gołuńska, które przygotowywała p. Katarzyna Szwarc.
Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Ryszard Konefał, Dziekan Dekanatu Skarszewskiego.
W programie konkursu przewidziano także spotkanie z siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo z Krakowa ( Szarytki). W szczególności ucieszyła wszystkich obecność autorki książki o bł. s. Marcie Wieckiej pt. ,,Znak jedności” – s. Józefy Wątroby.
Po wysiłku umysłowym 58 uczestników konkursu brało udział w uroczystej Mszy Św. w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Skarszewach, której przewodniczył ks. Jan Doppke, a oprawę muzyczną przygotowały siostry Szarytki. Po mszy, w czasie spotkania z siostrami, uczniowie mogli usłyszeć bezpośrednią relację s. Haliny, przybyłej aż ze Śniatynia, o kulcie bł. s. Marty Wieckiej na Ukrainie, gdzie znajduje się jej grób.
W końcu nadszedł czas na podanie wyników konkursu. Uczennica naszej szkoły - Agata Leszczyńska z kl. III A gimnazjum zajęła wysokie II miejsce.
Gratulacje! Życzymy dalszych takich sukcesów już w nowej szkole.
Podziękowania dla ks. Wikarego Kamila Sobiecha za zorganizowanie transportu.


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego