Dzień Ziemi 2017 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Ziemi 2017

aktualności
ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2017

 
24 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy VI sp. i III gimnazjum naszej szkoły wzięli udział w Obchodach Światowego Dnia Ziemi w Kościerzynie. W tym roku to międzynarodowe święto odbywało się pod hasłem „W kierunku natury” i właśnie w stronę ekologii wyruszył eko-pochód. 

 
 
O wpół do dziesiątej pod Zespołem Szkół Publicznych nr 1 zebrali się uczniowie i nauczyciele różnych szkół. Uczestnicy mieli ze sobą tablice z ekologicznymi hasłami, a wielu z nich przebrało się w barwne, odzwierciedlające bogactwo natury stroje.
Marsz Ziemi przeszedł ulicami Skłodowskiej, Księży Zmartwychwstańców, Wybickiego i Szopińskiego do Ogródka Jordanowskiego przy Urzędzie Miasta, gdzie odbył się Festyn Ekologiczny.
W Ogródku Jordanowskim pojawiły się między innymi stoiska parków krajobrazowych, zielonych szkół i nadleśnictw. Swej prezentacji dokonał też SANEPiD, MOPS, ZHP a także Policja i Straż Pożarna. Można było wziąć udział w konkursach ekologicznych, zobaczyć, jakie tropy zostawiają leśne zwierzęta, czy sprawdzić, jaka jest jakość wody dostarczanej przez KOS-EKO.
Szczególną atrakcją były wystąpienia taneczne młodszych dzieci.
Nasi uczniowie brali udział w przemarszu przez ulice Kościerzyny oraz w konkursach i warsztatach dotyczących segregacji śmieci, odnawialnych źródeł energii, recyklingu oraz wiedzy przyrodniczej.
Dzień Ziemi to ważne święto, które przypomina wszystkim o poszanowaniu naszej ukochanej Planety.
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego