Dzień Dziecka - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Dzień Dziecka

aktualności
DZIEŃ DZIECKA W SZKOLE
 
W dniu 1 czerwca radośnie świętowaliśmy Dzień Dziecka. To dzień, na który szczególnie czekały wszystkie dzieci. W naszej szkole, jak co roku, dzień ten ogłoszono Świętem Sportu.
Aby dzień ten różnił się od pozostałych dni szkolnych, zostały zorganizowane liczne atrakcje, nie tylko sportowe.
Już o 8.30 we wszystkich klasach rozpoczęło się tzw. wielkie czytanie, trwające 30 minut. Nasza szkoła włączyła się bowiem w ogólnopolską akcję masowego czytania ,,Jak nie czytam, jak czytam”.
 
Dla dzieci klas 0 – III sp. wychowawcy zaplanowali gry i zabawy na sali wiejskiej, gdzie zaproszono p. Krzysztofa Gdańca – animatora zabaw dziecięcych.
Dla młodzieży gimnazjalnej zorganizowano następujące konkurencje:
– piłkę nożną dla chłopców (I miejsce zajęła klasa I gimnazjum),
– piłkę koszykową dla dziewcząt ( I miejsce zajęła również klasa I gimnazjum).
Natomiast konkurencje przewidziane dla klas IV – VI sp. to sztafety sprawnościowe: bieg w workach, bieg z kozłowaniem, wyścig pająków, zabawa z podskokami, slalom z unihokejem, bieg sztafetowy, sadzenie ziemniaków i przeciąganie liny. Dla uczniów tych klas również zaplanowano mecz piłki nożnej oraz grę w dwa ognie.
W sztafecie sprawnościowej I miejsce zajęła klasa V, II miejsce – klasa VI, III miejsce – klasa IV.
W meczu piłki nożnej I miejsce zajął zespół z klasy VI. Z kolei w grze w dwa ognie I miejsce zajęła klasa VI, II miejsce – klasa V i III miejsce – klasa IV.
W tym głównie sportowym dniu dla wszystkich chętnych – dla odmiany – w bibliotece szkolnej zorganizowano konkurs plastyczny na pracę dowolną techniką przedstawiającą najciekawszą scenę z przeczytanych rano fragmentów książek. W konkursie wzięło udział 10 osób, spośród których wyłoniono trzy pierwsze miejsca: I miejsce zajęła Katarzyna Herman, II miejsce – Kacper Ulemberg, III miejsce – Sergiusz Krzyżanowski.
Wszyscy uczniowie biorący udział w konkurencjach zostali odznaczeni przez Pana Dyrektora medalami i dyplomami. Ponadto każdą klasę obdarowano słodyczami. Przez cały czas pobytu w szkole nasze dzieci mogły częstować się przygotowanymi pieczonymi na grillu kiełbaskami.
Poczęstunek był możliwy dzięki wsparciu finansowemu ze strony sołectw: Stare Polaszki, Wilcze Błota i Czerniki. Dyrekcja szkoły wraz z młodzieżą za tę pomoc serdecznie dziękuje.
Święto Sportu było bardzo urozmaicone, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.
Następny taki Dzień dopiero za rok!

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego