Centrum Nauki, Oceanarium - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Centrum Nauki, Oceanarium

projekty edukacyjne
WYCIECZKA DO GDYNI DO CENTRUM NAUKI EKSPERYMENT  ORAZ DO OCEANARIUM
 
17 lutego 2016 r. uczniowie z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach, w ramach Projektu Edukacyjnego NOWOCZESNA EDUKACJA SZANSĄ NA LEPSZY START realizowanego w Gminie Stara Kiszewa, byli uczestnikami wycieczki edukacyjno-wychowawczej do Gdyni. W ramach wyjazdu młodzi naukowcy pod opieką Pani Ewy Zabrockiej, Wiesławy Buszman oraz Izabeli Bukowskiej zgłębiali tajniki wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych podczas zajęć w Centrum Nauki EKSPERYMENT oraz warsztatów laboratoryjnych w Gdyńskim Oceanarium. 
 
Uczniowie badali faunę i florę Bałtyku z użyciem binokularów i lup, a podczas prezentacji multimedialnej zostali zaznajomieni z charakterystyką Morza Bałtyckiego, warunków fizyko-chemicznych panujących w zbiorniku oraz organizmami tam żyjącymi. Podczas prelekcji młodzież uzyskała ciekawe informacje na temat ekologii i ochrony środowiska, w tym wód w Polsce.
Po zajęciach laboratoryjnych młodzież zwiedzała Oceanarium podziwiając okazy występujące w morzach i oceanach. Na koniec wycieczki przyrodniczej uczniowie zobaczyli pływające muzea „Dar Pomorza” oraz „ ORP Błyskawica”.
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego