Centrum Hewelianum Gdańsk - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Centrum Hewelianum Gdańsk

wycieczki
WYCIECZKA KLAS III DO CENTRUM HEWELIANUM W GDAŃSKU
 
28 października 2016 r. dwie klasy III szkoły podstawowej wybrały się na wycieczkę „W 80 minut Dookoła Świata”.
Było to możliwe w Centrum Hewelianum w Gdańsku.
Podróżnicy swoją przygodę rozpoczęli od poznania tajemnic wnętrza ziemi, w tym wulkanów i siły wstrząsów sejsmicznych. Kolejna strefa poświęcona była Azji, jej roślinności, barwom i zapachom. Tutaj można nawet samodzielnie uformować Himalaje.
 
Kawałek dalej, ale już w strefie Afryki, poza hologramem jednego z największych diamentów, zobaczyć można na przykład zjawisko pustynnej burzy. 
Z Afryki nasi uczniowie dotarli do najbardziej odległego kontynentu, czyli Australii. W tym raju dla surferów można sprawdzić, jak powstaje fala, poczuć podmuch wiatru o prędkości ponad 120 km/h w specjalnym symulatorze, ale także zobaczyć płonące drzewo. Przy zejściu na niższą kondygnację wieje z kolei chłodem, a to za sprawą strefy bieguna południowego. Tutaj na podróżników czekało wielkie igloo – prawdziwy lód oraz ukryta góra lodowa. Następnie podróżnicy trafili do Ameryki Południowej, gdzie podłoże nagle staje się grząskie. Przyroda przybiera tu nieraz groźne oblicze, bo spotkać można anakondę. Z drugiej strony urzeka barwny świat motyli. Z kolei w Ameryce Północnej, przez którą prowadzi najbardziej znana droga - Route 66 - odkryć można tornado, a przy odrobinie szczęścia także trafić na wybuch gejzeru! Podróż „Dookoła Świata" kończy się w Europie. Poza magią lasu oczom odkrywców ukazuje się niezwykła różnorodność kulturowa naszego kontynentu. Można na przykład ujrzeć siebie w obrazie Leonarda da Vinci.
Uczestnicy wycieczki przeżyli także wspaniałą przygodę w laboratorium chemicznym. Doświadczenia chemiczne, które łączą świetną zabawę ze sporą dawką wiedzy zachwyciły naszych uczniów. Wkroczyli oni w świat nauki i podczas „zabawy w chemika” wykonali samodzielnie doświadczenia, które były dla nich pouczającą przygodą. Na pewno nie jednemu młodemu naukowcowi zapadną w pamięć.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego