Apel - maj 2017 - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Apel - maj 2017

aktualności
APEL Z OKAZJI WAŻNYCH ŚWIĄT MAJOWYCH

 
Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są w Polsce trzy ważne święta. 1 Maja zapisał się jako Międzynarodowe Święto Pracy obchodzone nie tylko w Polsce, ale i na świecie. 2 Maja został ustanowiony Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Święto to czci polskie barwy narodowe, które mają, jako jedne z nielicznych w świecie, pochodzenie heraldyczne. 
 
Dzień Flagi poprzedza święto 3 maja, upamiętniające przyjęcie niezwykle istotnego dokumentu, jakim była Konstytucja 3 maja z 1791 roku. Natomiast 8 maj – Narodowy Dzień Zwycięstwa, to ważna data ustanowiona z okazji zakończenia II Wojny Światowej.
Dnia 10 maja 2017 r. w sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel na cześć tych świąt historycznych, ale także na cześć Dnia Książki i Praw Autorskich oraz Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.
W pierwszej kolejności uczniowie klas gimnazjalnych pod okiem p. Sylwii Engler przedstawili montaż słowno-muzyczny na temat historii Polski, począwszy od pierwszego rozbioru Polski, poprzez drugi i trzeci, lata niepodległości, I wojnę światową, II wojnę światową aż do Dnia Zwycięstwa, które nastąpiło 8 maja 1945 roku.
W drugiej części apelu uczniowie klasy V pod kierunkiem p. Wiesławy Buszman przedstawili krótką inscenizację dotyczącą historii książki, jej wartości oraz wartości bibliotek. Głównym celem przedstawienia było zachęcenie do odwiedzin naszej biblioteki i zapoznanie się z jej zbiorami, a także uświadomienie korzyści i przyjemności, jakie daje obcowanie z książką.
Na zakończenie Pan Dyrektor Grzegorz Jarząbek podziękował nauczycielom i uczniom za przygotowanie apelu. Zachęcał też do zamiany telefonów komórkowych podczas przerw na obcowanie z książką.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego