żyj smacznie i zdrowo - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

żyj smacznie i zdrowo

projekty edukacyjne > żyj smacznie i zdrowo


Od 2012 roku nasza szkoła bierze czynny udział w projekcie edukacyjnym Żyj smacznie i zdrowo,

 

który ma na celu propagowanie wśród młodzieży gimnazjalnej dobrych nawyków związanych z prawidłowym odżywianiem, w szczególności takich, jak przeciwdziałanie marnowaniu pożywienia, świadome dokonywanie zakupów spożywczych, prawidłowe przechowywanie produktów spożywczych, umiejętność komponowania smacznych posiłków oraz uświadamianie korzyści wynikających ze wspólnego spożywania posiłków.

 

W 2013 roku znaleźliśmy się w gronie 10 wyróżnionych prac w kategorii "Wydarzenie społeczne". To ogromny sukces, ponieważ w konkurencji brało udział około 1800 z całej Polski. Zwycięzcami zostali uczniowie z klasy 3a z Zespołu Szkół w Starych Polaszkach,

 
 
 

którzy wygrali zestawy kulinarne za udział w konkursie w ramach programu edukacyjnego "Żyj smacznie zdrowo" organizowanym przez markę WINIARY. Opiekunem grupy jest Pani Ewa Zabrocka. Podczas oficjalnego wręczenia nagrody uczniowie wzięli udział w lekcji z dietetykiem oraz uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez gwiazdę You Can Dance, Karolinę „Cuki” Dziemieszkiewicz.

 
 
 

Na oficjalnej stronie Winiary "Żyj smacznie i zdrowo" możemy przeczytać:
Serdecznie przywitał nas Zespół Szkół w Starych Polaszkach - uczniowie z niecierpliwością oczekiwali na rozpoczęcie uroczystości. Po uroczystym wręczeniu nagród zwycięskiej klasie 3a oraz opiekunce tej klasy, Pani Ewie Zabrockiej, nadszedł czas na quiz dietetyczny, w którym rywalizowali uczniowie starszych klas szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Każde pytanie wywoływało mnóstwo pozytywnych emocji. Po rozstrzygnięciu quizu nagrodzone zostały najlepsze drużyny. Kolejną atrakcją, którą przygotowaliśmy dla uczniów Zespołu Szkół w Starych Polaszkach, były warsztaty taneczne prowadzone przez Karolinę „Cuki” Dziemieszkiewicz - gwiazdę You Can Dance. Uczniowie chętnie ćwiczyli nowe kroki układu, dzięki czemu na koniec warsztatów wszyscy zaprezentowali wspaniałe taneczne show. Na koniec czekał na nas przepyszny obiad przygotowany przez panie kucharki.
Dziękujemy za tak miłe przyjęcie!

 
 

Program "Żyj smacznie i zdrowo" jest akcją edukacyjną marki WINIARY prowadzoną we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności w polskich gimnazjach. Do tej pory odbyły się dwie edycje projektu, obie pod wcześniejszą nazwą "Jedz smacznie i zdrowo". W związku z poszerzeniem zakresu projektu o informacje z dziedziny ekologii organizatorzy podjęli decyzję o zmianie nazwy na "Żyj smacznie i zdrowo" w III odsłonie akcji. Misją programu edukacyjnego "Żyj smacznie i zdrowo" jest nauka młodzieży zasad prawidłowego i zdrowego odżywiania oraz zachęcenie do wspólnego spożywania posiłków i podejmowania pierwszych samodzielnych prób gotowania. W ramach projektu promuje się wśród gimnazjalistów postawę proekologiczną, a także ideę niemarnowania żywności.

W tym roku nasza szkoło ponownie bierze udział w programie "Żyj smacznie i zdrowo".
Życzcie nam powodzenia.

 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego