Światowy Dzień Ziemi - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Światowy Dzień Ziemi

aktualności
Obchody Światowego Dnia Ziemi

 
22 kwietnia 2016 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w Światowych Obchodach Dnia Ziemi, zorganizowanych jak co roku w Kościerzynie przez Ligę Ochrony Przyrody Oddział Powiatowy w Kościerzynie. Hasło tegorocznych obchodów brzmi „PILNY TEMAT NISKA EMISJA”.
Barwny korowód, stworzony przez uczniów powiatu kościerskiego, przeszedł ulicami miasta. Przemarsz zakończono w Ogródku Jordanowskim, gdzie na dzieci czekał festyn ekologiczny.
 
Hasła wypisane na transparentach nie pozostawiały wątpliwości, że w całym tym zamieszaniu chodzi o zwrócenie uwagi na ochronę środowiska.
Mimo chłodu w Dniu Ziemi wzięło udział kilkaset osób. Młodzież przygotowała ekologiczne przedstawienia i prezentacje, a maluchy zaprezentowały umiejętności taneczne.
Uczniowie naszej szkoły pod kierunkiem Pani Emilii Brzoskowskiej zaprezentowali przedstawienie pt. ,,Z życia Ziemi chwil kilka”. Była to pantomima wykonana przez naszą młodzież gimnazjalną.
W konkursie na najładniejszy przedmiot wykonany z odpadów I miejsce zajęła nasza uczennica klasy I gimnazjum Natalia Gołuńska.
Serdecznie gratulujemy.
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego