Światowy Dzień Pluszowego Misia - Kopia - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Światowy Dzień Pluszowego Misia - Kopia

biblioteka
Światowy Dzień Pluszowego Misia
 
W środę 25 listopada 2015 roku w bibliotece szkolnej obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, ulubieńca wszystkich dzieci. Z tej okazji biblioteka została wystrojona wizerunkami znanych z bajek misiów oraz różnymi pluszakami. Na to uroczyste święto nauczyciel bibliotekarz zaprosił dzieci z klasy zerowej, które przyniosły do szkoły swoje ulubione pluszaczki. 
 
Wszystkie miśki wzięły udział w konkursie na mini misia, maxi misia, misia najgrubszego i najchudszego, a także misia najnowszego i najbardziej zdartego, najbardziej kolorowego i jednobarwnego. Konkurs trwał, aż wszystkie dzieci otrzymały nagrody.
Następnie w towarzystwie uczennic z klasy I gimnazjum dzieci wykonały taniec oraz zaśpiewały piosenkę pt. ,,Pluszowy miś".
Starsze koleżanki czytały ciekawe wierszyki o misiach, a także prezentowały książki, których bohaterami są misie i niedźwiadki. W dalszej kolejności była wspólna zabawa w kółku przy piosence ,,Jadą, jadą misie”.
Podczas zajęć dzieci obejrzały prezentację multimedialną na temat historii pluszowego misia. Na sam koniec mali goście kolorowali Misia Uszatka.

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna ogłosiła konkurs plastyczny dla 
klas I – III pt. ,,Mój przyjaciel miś”.
Prace konkursowe można wykonać dowolną techniką.
Gotowe prace należy składać do biblioteki szkolnej do 11.12.2015 r.

 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego