Święto Konstytucji 3 Maja - Publiczna Szkoła Podstawowa w Starych Polaszkach

Idź do spisu treści

Menu główne:

Święto Konstytucji 3 Maja

aktualności
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA
MIĘDZYNARODOWY DZIEN BIBLIOTEK SZKOLNYCH

 
3 maja obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja.
Uczniowie klas VII sp. oraz II gimnazjum pod kierunkiem p. Sylwii Engler przygotowali inscenizację słowno-muzyczną, aby uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
 
Młodzież prezentowała polską poezję i pieśni patriotyczne, poruszające okoliczności powstania tego przełomowego dokumentu. Przygotowane zostały takie prace plastyczne i kostiumy, które przybliżały realia czasów stanisławowskich.
Sylwia Engler

Tego samego dnia w naszej szkole odbył się apel z okazji Międzynarodowego Dnia Bibliotek Szkolnych przypadającego 8 maja. Został on połączony ze Światowym Dniem Książki, który przypadał 23 kwietnia.
Celem apelu było zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce oraz rozwijaniu zainteresowań czytelniczych, jak również zachęcanie do czytania i wypożyczania książek.
W przeprowadzenie apelu zaangażowali się uczniowie z klasy VII b (Jakub Richter, Wiktoria Bałachowska, Amelia Orlikowska, Julia Gołuńska) oraz z klasy II b gimnazjum (Zuzanna Świtała, Amelia Wołoszyk, Oliwia Narloch ) pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza – pani Anny Grzywińskiej.
Konferansjerki – Zuzanna Świtała i Amelia Orlikowska, krótko przybliżyły społeczności szkolnej etiologię owych świąt, zwróciły też uwagę na to, jak ważny udział w edukacji mają biblioteki szkolne oraz zaprosiły wszystkich uczestników apelu do obejrzenia inscenizacji w wykonaniu uczniów klasy VII b sp. i II b gimnazjum na temat: „Czy nowoczesne technologie są w stanie zastąpić nam książki?”
Nasi wspaniali uczniowie starali się udowodnić, że to właśnie książka jest niezastąpioną towarzyszką człowieka. Żaden, nawet najlepszy film, to nie to samo co lektura książki, dzięki której możemy zatopić się w cudownym świecie fantazji. Ponadto słusznie zwrócili uwagę, że książka daje wiele wspaniałych przeżyć, wzbogaca słownictwo, bawi, uczy i wychowuje.
Anna Grzywińska
 
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego